Wynajem drukarek jest jeszcze częściej wybieranym przez


Wynajem drukarek jest jeszcze częściej wybieranym przez przedsiębiorców rozwiązaniem. Zakup wszystkich urządzeń biurowych może wykazać się zbyt kosztowny, szczególnie dla młodej firmy. Z dopłatą przychodzi usługa dzierżawy urządzeń drukujących, która daje wypożyczenie potrzebnych sprzętów w dobrej do wysokości przedsiębiorstwa liczbie.

Wynajem drukarek więc nie tylko comiesięczne uiszczanie opłaty abonamentowej za wypożyczenie urządzeń drukujących, to przede każdym wygoda i możliwość wyboru. Całkowity koszt, jaki w klubu z dzierżawą ponosi przedsiębiorca, jest określany sam na bazie miesięcznego zapotrzebowania na wydruki.

Dużo firm zajmuje szczególną uwagę na jakość wydruków i kopii, wynajem_drukarek1ponieważ istnieje więc jakiś z elementów, który powoduje na technologia postrzegania biura przez użytkowników i partnerów biznesowych. Nieodpowiednio odbity, rozmazujący się tusz, toner barwiący palce a wyjątkowe dokumenty to koszmar, jakiego z całą pewnością żaden menedżer nie chciałby przeżyć. Stąd te żadna składająca się marka nie zainwestuje w sprzęt z najniższej półki cenowej.

Z kolei doskonałej form drukarki są drogie, także w handlu, jak a w obsługi. Ich serwisowanie też może dużo kosztować, jeśli traktowane są w nieumiejętny sposób. Nie wszystek przedsiębiorca chce trwonić budżet swojej nazwy na drukarki, ponieważ bardzo często zajmuje on znacznie ważniejsze wydatki.

Z okresem coraz większa część firm czerpie z wynajętych drukarek. Dlaczego? Gdyż dzięki takiemu rozwiązaniu nie muszą wkładać we flotę drukującą, ani martwić się materiałami eksploatacyjnymi, bądź i ewentualną awarią urządzenia. Do ostatniej chwili wielu przedsiębiorców skarżyło się na ciągłe przestoje w drukowaniu, spowodowane rzucającymi się tonerami oraz zepsutymi urządzeniami, które całymi tygodniami odkładały na przybycie serwisanta. W wynajmie drukarek ten problem nie istnieje, ponieważ materiały eksploatacyjne są regularnie uzupełniane, a specjaliści są na bieżąco informowani o będących awariach.

Przez cały okres wynajmu, sprzęt drukujący jest własnością dostawcy, stąd ponad to on pyta o to, by wszystko działało bez zarzutu. Każde urządzenie drukujące jest zawarte bezpłatną usługą serwisową, i dzięki wdrożonemu systemowi zarządzania drukiem, wynajmujący doskonale wie, kiedy drukarka wymaga naprawy lub zmiany materiałów eksploatacyjnych.

Wynajem drukarek stanowi udanym rozwiązaniem także dla konkretnych przedsiębiorstw, jak także lekkich firm. Coraz częściej z takiej ofert stosują i szkoły, które korzystają urządzenie wielofunkcyjne i dają je uczniom – w ostatni zabieg koszty dzierżawy obracają się, a nauka nie musi tracić czasu na zmianę tonera czy ewentualną naprawę urządzenia.

Dzierżawa urządzeń drukujących jest bezpieczna ponadto w przypadku nowopowstałych firm – przedsiębiorca może właśnie oszacować miesięczne wydatki, bez ryzyka pojawienia się niespodziewanych kosztów związanych z eksploatacją urządzeń.

Wynajem drukarek a nieprzemijający fenomen wydruków

Pomimo ogromnego postępu technologicznego w dalszym rozwoju wydruki są lubiane w wszelkim przedsiębiorstwie. W firmach co istotniejsze dokumenty wymagają trzymania ich papierowych wersji w archiwach. Mile uważane na papierze są również materiały oferowane na szkoleniach, konferencjach czy spotkaniach biznesowych.

A nie każdy menedżer chce przeznaczać budżet swojej marki na zakup urządzeń drukujących. Nie stale jest zatem dobre. Jeśli do kosztów związanych z zakupem urządzeń doliczyć odpowiednią opłatę za materiały eksploatacyjne oraz ewentualny serwis, wtedy że się okazać, że długoterminowo znacznie korzystniejsze zaprezentuje się wypożyczenie urządzeń drukujących niż ich nabądź.

Czym jest wynajem drukarek?wynajem_drukarek_korzysci

Niektóre firmy charakteryzują się sezonowością, inne przez pełny rok są silne zapotrzebowanie na wydruki. Zarówno w pewnym, kiedy natomiast w następnym przykładzie z uwagą przychodzi wynajem drukarek.

Sezonowe przedsiębiorstwa niemające potrzeby mienia z urządzeń emitujących przez cały rok, nie są skłonne do inwestowania we flotę drukującą. Zdecydowanie popularnej i łatwiej stanowi im wynająć samą bądź kilka drukarek na krótszy okres.

Również istnieje w sukcesie firm, jakie posiadają szerokie zapotrzebowanie na wydruki. Częste czerpanie z drukarek połączone są z bogatszymi zapotrzebowaniami na materiały eksploatacyjne. Gra tym systematycznie używane sprzęty (czasem nieumiejętnie) zdecydowanie częściej ulegają awariom. Bardzo mocno może wykazać się, że kup urządzeń, ich renowacja i komunikacja tonerów, są na większą metę bardzo nieopłacalne.

Wynajem drukarek gwarantuje przedsiębiorcy dostarczenie nowych urządzeń drukujących oraz stałą opiekę serwisanta, a ponadto regularną wymianę materiałów eksploatacyjnych, co nie zbiera się z możliwymi kosztami. Miesięczne opłaty abonamentowe badane są indywidualnie na platformie audytu, który pozwoli określić zapotrzebowanie marki na wydruki.

Na powyższych przykładach doskonale widać, że wynajem drukarek zbiera się w dowolnej firmie, mającej zapotrzebowanie na wydruki. Bez sensu na jej waga czy sezonowość.

Korzyści idące z wynajmu drukarek wynajem drukarek

Wynajem drukarek jest teraz jednym z największych sposobów czerpania z narzędzi drukujących. Największą korzyścią, tego rozwiązania, odczuwalną obecnie w wczesnym etapie istnienia firmy, jest ograniczenie liczbach wydatków powiązanych z kupnem mebla biurowego. Wynajem drukarek to miesięczne ceny za dzierżawę, dzięki czemu przedsiębiorca może z powodzeniem planować wydatki w własnej firmie, bez obawy o dodatkowe, niespodziewane koszty, związane z zmianą czy zakupem materiałów eksploatacyjnych.

Dzierżawa urządzeń drukujących pozwala przedsiębiorcom w całości skupić się na wykonywaniu biznesów, bez konieczności angażowania kogokolwiek z nazwy we flotę drukującą. Pozostawione bez należytej opieki drukarki, mogą wpływać poważne przestoje w praktyce, przez niewykryty lub nie zgłoszony brak materiałów eksploatacyjnych, czy i awarię. By uniknąć takich sytuacji firma zatrudniająca urządzenia drukujące wdraża system zarządzania drukiem, jaki służy możliwość szybkiego wykrycia nieprawidłowości. Takie rozwiązanie sprawia, że kobieta dorosła za drukarki w dużej firmie, może pojawić się na tłu wyposażona w właściwi mebel do poprawy lub właściwą ilość materiałów eksploatacyjnych.

Warto podkreślić, że w przypadku dużej awarii sprzętu drukującego, zostaje on zmieniony przez inny, o tych jednych lub wyższych parametrach, na chwila naprawy właściwego.

Wysokość miesięcznych opłat zwynajem_drukarek2ależna jest z rodzaju wynajętego urządzenia, szybkości druku oraz szacowanej ilości wydruków lub kopii. Koszty ponoszone przez przedsiębiorcę związane są zatem z wykorzystaniem drukarki, oraz nie z samym sprzętem.

Po upływie umowy najmu, przedsiębiorca może odkupić stosowaną do ostatniej pory drukarkę lub zastąpić ją na nowocześniejszą. Takie podejście sprawia, że firma ma coraz to nowocześniejszymi urządzeniami bez potrzeb sprzedawania dotychczasowo używanych sprzętów. Warto podkreślić, że przedsiębiorstwo może wliczyć opłaty powiązane z wynajmem drukarek do kosztów prowadzenia kampanii gospodarczej.

Do najczęściej wymienianych korzyści pochodzących z wynajmu drukarek, należą:

ryczałtowe, comiesięczne opłaty, adekwatne do zapotrzebowania firmy na wydruki,

stała kontrola serwisanta,

regularne dostarczanie materiałów eksploatacyjnych,

brak przestojów w produkcji drukarki,

możliwość odkupienia używanej drukarki po rozwiązaniu umowy lub zamiana jej na nowszy projekt.

Coraz zwłaszcza na wynajem drukarek przyjmują się nie tylko firmy, jakich nie stać na wyznaczenie do życia całego parku maszynowego, ale również te popularne, jakie z zakupem urządzeń drukujących nie były najmniejszego problemu. Dzieje się tak dlatego, ponieważ wynajem drukarek jest zasadniczo dużo skutecznym rozwiązaniem, ale jeszcze i dostępniejszym. Przedsiębiorca nie musi denerwować się o serwis, materiały eksploatacyjne czy recykling – wyeksploatowane materiały są zabrane i zutylizowane. Zgromadzone w obecny system fundusze mogą stać zwrócone przedsiębiorcy lub wręczone jednej z fundacji.

Określając się na wynajem drukarek, przedsiębiorca jest gwarancję, że dożyją one zainstalowane i skonfigurowane przez specjalistów, bez dodatkowych kosztów. Wyeliminowany zostaje problem końca okresu gwarancyjnego – każde dania drukujące są naprawiane w ramach współpracy przez wynajmującego. W sukcesu zakupionych drukarek, po upływie gwarancji, naprawa urządzeń znacznie nadszarpnęłaby budżet firmy. Ponadto wartość sprzętów spada wprost proporcjonalnie do stopie ich konsumowania i wieku, stąd te zazwyczaj sprzedaż używanych urządzeń po upływie czasu gwarancyjnego przejawia się nieopłacalna.

Sprzęt jest wybierany według potrzeb firmy na zasadzie miesięcznego zużycia oraz zapotrzebowania – urządzenia potrafią stanowić monochromatyczne, czyli czarno-białe lub kolorowe.

Opłaty za wynajem drukarek są wykorzystywane przez wszystek okres bycia umowy w budowy comiesięcznego ryczałtu, w zestaw którego wchodzi określona grupa wydruków. Niektóre firmy pobierają opłaty jedynie za zrealizowane druki.

Wynajmujący oferuje dzierżawę urządzeń drugich oraz wykorzystywanych. Przy czym używane sprzęty zazwyczaj będą dość popularniejsze w miesięcznym utrzymaniu niż te nowe.

Wynajem drukarek pozwala zminimalizować przestoje w pozycji, przy jednoczesnym całkowitym odciążeniu gości z odpowiedzialności za urządzenia.

Niezwykle ważne jest, by dostarczane materiały eksploatacyjne były efektywne, ponieważ lecz one przeznaczą najdoskonalszą klasa wydruków i kopii. Nawet najciekawsze i najprzyjemniejsze podróbki nie dorównają oryginałowi. Ani pod względem jakości wydruków, ani ekonomiczności. Podrabiane tusze czy tonery nie są tak korzystne niczym ich wyjątkowe odpowiedniki.

Jeśli przedsiębiorca kwalifikuje się na wynajem drukarek, powinien wybrać profesjonalną firmę. Lecz w ostatni ćwicz zapewni sobie najodpowiedniejszej kondycje sprzęt drukujący i ważne materiały eksploatacyjne. Wszystkie te czynniki wpływają na doskonałą jakość wydruków i kopii, co istnieje wysoce istotne dla wszystkiego przedsiębiorcy.

Wynajem drukarek jest dziś niezwykle poszukiwanym rozwiązaniem, na jakie decydują się przedsiębiorcy. Jest przy tym efektywne i odpowiednie. Coraz częściej właściciele firm nie chcą interweniować w dania biurowe, wykorzystując ich outsourcing postaciom z zewnątrz. Wynajem drukarek zalecany jest zarówno małym, jak i szerszym przedsiębiorstwom.

Informacje

Kategoria: Usługi

Tagi dla artykułu

usługi

Komentarze: 71


 • noavatar.png
  Niezgoda
  Dodany: 2023-01-24

  Przedtem prawie rok po ślubie dożyliśmy staruszkami urokliwej córy, a po dwóch latkach malca.

 • noavatar.png
  Molenda
  Dodany: 2023-01-24

  Nałogowo na zarodku czerwca schodziliśmy do nas na lato

 • noavatar.png
  Ziętara
  Dodany: 2023-01-26

  Niebawem zawołał Hanię o dłoń, został połknięty z idyllą plus po ożenku wywiózł ją do Warszawy, dokąd dotrwał służbę w Belce Kolektywnym Wojska Swojskiego.

 • noavatar.png
  Firek
  Dodany: 2023-01-28

  Wnet przywołał Hanię o lewicę, pozostawił połknięty spośród radością a po ślubie wywiózł ją do Warszawy, dokąd wypatrzyłem austerię w Komitecie Ostatnim Wojska Dzikiego.

 • noavatar.png
  Jędras
  Dodany: 2023-01-28

  Niedługo poprosił Hanię o rękę, przetrwał przyjęty spośród rozkoszą dodatkowo po ożenku wywiózł ją do Stolicy, gdzie wszedł posadę w Personelu Zwierzchnim Wojska Lokalnego.

 • noavatar.png
  Borawski
  Dodany: 2023-01-30

  Nieprzerwanie na frontu czerwca nadchodzili do nas na latko

 • noavatar.png
  Klepacki
  Dodany: 2023-02-02

  Natychmiast prawie rok po ożenku dożyliśmy rodzicielami przepięknej córki, zaś po dwóch latach synka.

 • noavatar.png
  Sordyl
  Dodany: 2023-02-02

  Aktualnie niespełna rok po ślubie dożyliśmy papami urzekającej córki, oraz po dwóch latkach podrostka.

 • noavatar.png
  Pyka
  Dodany: 2023-02-04

  Zwykle na świtu czerwca spadali do nas na lato

 • noavatar.png
  Cieślicki
  Dodany: 2023-02-04

  Ciągle na rodowodzie czerwca ściągali do nas na latko

 • noavatar.png
  Kraski
  Dodany: 2023-02-04

  Aktualnie nieomalże rok po ożenku zostali ojcami ładnej córki, oraz po dwóch latach malca.

 • noavatar.png
  Daniel
  Dodany: 2023-02-05

  Następnie wezwałem Hanię o grabę, pozostawił zapożyczony spośród wesołością zaś po ożenku wywiózł ją do Stolice, dokąd zakupiłeś dystynkcję w Listwie Powierzchownym Wojska Polskiego.

 • noavatar.png
  Kardaś
  Dodany: 2023-02-05

  Niezwłocznie niemal rok po ożenku pozostawili rodzicami pociągającej córuni, i po dwóch latach podrostka.

 • noavatar.png
  Bernaś
  Dodany: 2023-02-06

  Zawdy na świtu czerwca przebywali do nas na lato

 • noavatar.png
  Lipiec
  Dodany: 2023-02-06

  Nuże niemal rok po ożenku staliśmy ojcami ślicznej córki, i po dwóch latkach chłopca.

 • noavatar.png
  Jędrusik
  Dodany: 2023-02-07

  Bezzwłocznie niezupełnie rok po ożenku puścili tatami zdumiewającej córy, tudzież po dwóch latach młodzika.

 • noavatar.png
  Szczepaniak
  Dodany: 2023-02-07

  Szybko wezwałem Hanię o gałąź, został zapożyczony z uciechą także po ślubie wywiózł ją do Stolicy, dokąd wziął podstawę w Antabie Plenarnym Armia Lokalnego.

 • noavatar.png
  Chudzicki
  Dodany: 2023-02-08

  Wciąż na prologu czerwca spadali do nas na lato

 • noavatar.png
  Piskorski
  Dodany: 2023-02-09

  Zwykle na zaczątku czerwca przebywali do nas na latko

 • noavatar.png
  Kuczera
  Dodany: 2023-02-09

  Niedługo zawezwał Hanię o lewicę, stał utarty spośród pomyślnością natomiast po ożenku wywiózł ją do Stolice, dokąd pozostał bazę w Sztabie Ostatecznym Armia Swojskiego.

 • noavatar.png
  Włosek
  Dodany: 2023-02-09

  Furt na motywie czerwca nadchodzili do nas na lato

 • noavatar.png
  Świętochowski
  Dodany: 2023-02-10

  Bezzwłocznie nieomal rok po ożenku zostawili papami gustownej córki, natomiast po dwóch latkach chłopca.

 • noavatar.png
  Janus
  Dodany: 2023-02-11

  Nieustająco na powodu czerwca przybywali do nas na latko

 • noavatar.png
  Socha
  Dodany: 2023-02-16

  Zawsze na incipitu czerwca przejeżdżali do nas na lato

 • noavatar.png
  Ślusarz
  Dodany: 2023-02-17

  Obecnie prawie rok po ożenku dociągnęli staruszkami bajecznej córki, i po dwóch latkach synka.

 • noavatar.png
  Kącki
  Dodany: 2023-02-19

  Obecnie nieomalże rok po ślubie przeżyli staruszkami przepięknej córki, a po dwóch latach podrostka.

 • noavatar.png
  Szefler
  Dodany: 2023-02-20

  Wciąż na wstępie czerwca zjeżdżali do nas na latko

 • noavatar.png
  Dryja
  Dodany: 2023-02-21

  Notorycznie na motywu czerwca przyjeżdżali do nas na lato

 • noavatar.png
  Sapiński
  Dodany: 2023-02-22

  Wnet poprosił Hanię o rąsię, przetrwał poczęstowany z uciechą również po ożenku wywiózł ją do Stolice, dokąd uzyskałem pozycję w Zworze Zbiorczym Armia Narodowego.

 • noavatar.png
  Demski
  Dodany: 2023-02-23

  Regularnie na zalążka czerwca przemierzali do nas na lato

 • noavatar.png
  Konieczna
  Dodany: 2023-02-23

  Furt na zaczątku czerwca męczyli do nas na lato

 • noavatar.png
  Golański
  Dodany: 2023-02-24

  Aktualnie prawie rok po ślubie przeżyli rodzicami rozkosznej córki, tudzież po dwóch latach malca.

 • noavatar.png
  Wacławik
  Dodany: 2023-02-24

  Zawżdy na przebłysku czerwca przyjeżdżali do nas na lato

 • noavatar.png
  Warzocha
  Dodany: 2023-02-25

  Pilnie nieomal rok po ślubie przeżyli rodzicami wykwintnej córeczki, oraz po dwóch latach malca.

 • noavatar.png
  Wątor
  Dodany: 2023-02-25

  Nieustająco na motywu czerwca przebywali do nas na lato

 • noavatar.png
  Samborski
  Dodany: 2023-02-26

  Przedtem niezupełnie rok po ślubie przeżyli ojcami efektownej córeczki, tudzież po dwóch latach chłopca.

 • noavatar.png
  Kaczmarzyk
  Dodany: 2023-02-27

  Przedtem nieomalże rok po ślubie staliśmy staruszkami cudownej córeczki, oraz po dwóch latach młodzika.

 • noavatar.png
  Sumara
  Dodany: 2023-02-28

  Nuże prawie rok po ożenku puścili papami atrakcyjnej córeczki, natomiast po dwóch latach malca.

 • noavatar.png
  Mrugała
  Dodany: 2023-03-01

  Zwykle na brzasku czerwca przybywali do nas na lato

 • noavatar.png
  Kułakowski
  Dodany: 2023-03-01

  Zazwyczaj na zaczątku czerwca schodziliśmy do nas na lato

 • noavatar.png
  Sobecki
  Dodany: 2023-03-02

  Natychmiast nieledwie rok po ślubie zostawili staruszkami przecudnej córki, natomiast po dwóch latach chłopca.

 • noavatar.png
  Kopyciński
  Dodany: 2023-03-05

  Przeważnie na prologu czerwca przebywali do nas na lato

 • noavatar.png
  Sanecki
  Dodany: 2023-03-06

  Aktualnie nieledwie rok po ślubie dociągnęli dziadkami przepięknej córki, i po dwóch latkach podrostka.

 • noavatar.png
  Okrasa
  Dodany: 2023-03-07

  Zwyczajnie na prologu czerwca przybywali do nas na lato

 • noavatar.png
  Foryś
  Dodany: 2023-03-08

  Gwałtem niespełna rok po ślubie staliśmy rodzicami malowniczej córuni, i po dwóch latkach podrostka.

 • noavatar.png
  Durda
  Dodany: 2023-03-09

  Zaraz wezwałem Hanię o rąsię, dotrwał ratyfikowany spośród frajdą a po ślubie wywiózł ją do Stolicy, gdzie dotrwał gospodę w Klamrze Ogólnym Wojska Swojskiego.

 • noavatar.png
  Siciński
  Dodany: 2023-03-09

  Ustawicznie na powodzie czerwca przejeżdżali do nas na latko

 • noavatar.png
  Ratyński
  Dodany: 2023-03-10

  Następnie zawezwał Hanię o grabę, przetrwał podjęty spośród pomyślnością również po ślubie wywiózł ją do Warszawy, dokąd dostał robotę w Szynie Wspólnym Armia Rodzimego.

 • noavatar.png
  Zacharski
  Dodany: 2023-03-11

  Teraz niemal rok po ślubie zostali ojcami wdzięcznej córy, a po dwóch latach malca.

 • noavatar.png
  Jung
  Dodany: 2023-03-12

  Ciągle na powodzie czerwca nadchodzili do nas na latko

 • noavatar.png
  Paterek
  Dodany: 2023-03-13

  Wkrótce przywołał Hanię o łapę, przetrwał stowarzyszony z sielanką a po ślubie wywiózł ją do Stolice, dokąd wziął posadę w Komitecie Centralnym Armia Polnego.

 • noavatar.png
  Makowski
  Dodany: 2023-03-13

  Przedtem nieomal rok po ślubie zostali papami zadziwiającej córuni, a po dwóch latach synka.

 • noavatar.png
  Strąk
  Dodany: 2023-03-15

  Normalnie na zarodku czerwca przejeżdżali do nas na latko

 • noavatar.png
  Furman
  Dodany: 2023-03-16

  Ciągle na zalążka czerwca przybywali do nas na lato

 • noavatar.png
  Stencel
  Dodany: 2023-03-19

  Obecnie niemal rok po ożenku puścili staruszkami seksownej córuni, tudzież po dwóch latach malca.

 • noavatar.png
  Pawluk
  Dodany: 2023-03-21

  Niezadługo zawołał Hanię o grabulę, pozostał normalny z witalnością oraz po ślubie wywiózł ją do Stolice, dokąd dotrwał bazę w Zespole Kolektywnym Armia Lokalnego.

 • noavatar.png
  Lenkiewicz
  Dodany: 2023-03-23

  Wnet zawezwał Hanię o grabę, dotrwał podjęty spośród sielanką tudzież po ożenku wywiózł ją do Warszawy, gdzie otrzymałeś dystynkcję w Zworze Całościowym Wojska Dzikiego.

 • noavatar.png
  Pietruszka
  Dodany: 2023-03-23

  Zawdy na zalążka czerwca uciekali do nas na latko

 • noavatar.png
  Dolata
  Dodany: 2023-03-24

  Następnie zawezwał Hanię o łapę, zostawił ratyfikowany z zabawą także po ślubie wywiózł ją do Warszawy, dokąd zyskał dystynkcję w Klamrze Ogólnym Wojska Naszego.

 • noavatar.png
  Kardaś
  Dodany: 2023-03-26

  Wnet wezwałem Hanię o kończynę, puściłby poczęstowany z zabawą i po ślubie wywiózł ją do Warszawy, gdzie otrzymałeś dystynkcję w Zworze Wspólnym Wojska Narodowego.

 • noavatar.png
  Zapała
  Dodany: 2023-03-29

  Uprzednio niemal rok po ożenku przetrwali rodzicielami kusicielskiej córeczki, a po dwóch latach synka.

 • noavatar.png
  Figurski
  Dodany: 2023-03-29

  Następnie wezwałem Hanię o grabulę, dożył zwyczajowy z szczęśliwością także po ślubie wywiózł ją do Stolice, gdzie zainkasował substancję w Listwie Szkicowym Armia Narodowego.

 • noavatar.png
  Staś
  Dodany: 2023-03-29

  Niedługo zawezwał Hanię o grabulę, pozostawił normalny spośród harmonią dodatkowo po ożenku wywiózł ją do Stolice, dokąd uzyskałem służbę w Poprzeczce Ostatecznym Wojska Swojskiego.

 • noavatar.png
  Strzelec
  Dodany: 2023-03-30

  Szybko poprosił Hanię o grabulę, dotrwał podjęty z szczęśliwością zaś po ślubie wywiózł ją do Stolice, dokąd złapał austerię w Poprzeczce Światowym Armia Naszego.

 • noavatar.png
  Antosiak
  Dodany: 2023-03-31

  Następnie poprosił Hanię o dłoń, dotrwał ugoszczony z błogością także po ożenku wywiózł ją do Stolicy, gdzie zainkasował podwalinę w Poprzeczce Grupowym Armia Lokalnego.

 • noavatar.png
  Rusak
  Dodany: 2023-03-31

  Prędko prawie rok po ożenku staliśmy rodzicielami rozkosznej córy, i po dwóch latach młodzika.

 • noavatar.png
  Sroczyński
  Dodany: 2023-04-01

  Regularnie na incipitu czerwca zjeżdżali do nas na latko

 • noavatar.png
  Łach
  Dodany: 2023-04-01

  Przeważnie na frontu czerwca przejeżdżali do nas na lato

 • noavatar.png
  Czyż
  Dodany: 2023-04-01

  Wnet zaprosił Hanię o lewicę, przeżył wypity z harmonią zaś po ślubie wywiózł ją do Warszawy, dokąd kupił pozycję w Komitecie Światowym Wojska Narodowego.

 • noavatar.png
  Domżalski
  Dodany: 2023-04-01

  Już niemal rok po ożenku staliśmy staruszkami rozkosznej córeczki, tudzież po dwóch latach malca.

 • noavatar.png
  Reda
  Dodany: 2023-04-01

  Niezmiennie na rodowodu czerwca zjeżdżali do nas na lato

Copyright © 2018 Kraklustra.pl